BARZZUZ Noble Tree, zrnková 250g

Neohodnotené
 
 

Vyvážená zmes juho a stredoamerických káv s bohatou penou a výrazným telom. Prevláda sladko horká chuť s čokoládovými tónmi. Pražená Full city až Full city +

Dostupnosť Skladom
Cena €6,08 bez DPH
€7,30    
Kód tovaru BARZZUZ-002
Značka BARZZUZ
Kategória Káva zrnková
 

Táto delikátna kávová zmes je pripravená z najkvalitnejších káv arabika, strednej a južnej Ameriky. Základ zmesi tvorí brazílsky santos, spracovávaný suchou cestou. Dáva káve mohutné telo a vytvára bohatú cremu. Ďalšou zložkou je praná kolumbíjska káva v kvalite supremo, ktorá zmes zjemňuje a vyvažuje. Pre oživenie tejto zmesi je pridaná praná kostarická káva, ktorá jej dodáva čokoládové tóny a iskru. Pre dosiahnutie najvyššej kvality každej zložky, je každá káva pražená zvlášť a zmes je namiešaná nakoniec. Pri príprave zmesi Noble tree používame stupeň praženia full city. V tomto stupni praženia sa maximalizuje telo kávy a jej prirodzená sladkosť. Zároveň je však zachovaný originálny charakter jednotlivých zložiek. Názvov Noble tree, pochádza od prvého kávovníka dovezeného do európy, ktorý je priamy predok všetkých káv centrálnej a južnej ameriky. V roku 1715 dal francúzsky kráľ Louis XIV, milovník kávy priviesť do Paríža kávovník. Strom prekonal dlhú púť z arabského prístavu Mocha na Jávu, odtiaľ do Holandska a následne do Paríža. Pre tento strom, nazvaný vznešený (nóbl) ker bol postavený prvý skleník na svete. Kávovníku sa darilo, začal kvitnúť plodiť a zohral kľúčovú úlohu v šírení kávovej kultúry po svete. V roku 1720 bol vznešený ker dovezený na Martinik v karibiku. Začali sa tu budovať kávové plantáže, ktoré sa neustále rozširovali. Odtiaľ sa rozšíril na Haiti, do Mexika, celej karibskej oblasti a následne do južnej Ameriky.

Podobný produkt

Hmotnosť 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Barzzuz_logo

Filozofiou spoločnosti BARZZUZ s.r.o. je dodávať zákazníkom najkvalitnejšiu a hlavne čerstvú kávu. Čerstvá káva je základným faktorom pre prípravu skutočne dobrej šálky kávy.
Naša spoločnosť je priamym dovozcom najkvalitnejších zelených káv zo všetkých kútov sveta.
Dovážame len najvyššie triedy v zmysle klasifikácii jednotlivých vývozcov zelených káv (AA, AB, SHB, supremo, grade 1 a 2, 19, 18/17...), nazývané aj specialty, alebo gourmet coffee.

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.