NESPRESSO INDIA 10X5,5G

 
 

Intenzita 11

Arabika s monzúnovou Robustou a výraznými korenenými tónmi

Vhodné na prípravu Espresso (40 ml) a Lungo (110 ml)

Tóny: intenzívny, korenistý

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €0,72 / 1 ks
Cena €6 bez DPH
€7,20 / ks    
Kód tovaru 47/95
Značka NESPRESSO
Kategória Káva a kávové kapsuly
 

Master Origins INDIA získava svoje intenzívne, drevité a korenené tóny vďaka zmesi zŕn Arabika a monzúnovej Robusty. Monzúnovanie kávy je unikátnou metódou spracovania pre indické juhozápadné pobrežie. Mesiace vplyvu monzúnového počasia opakovane máčajú a vysúšajú kávové zrná. Ide o obdobu vplyvov, ktoré na kávu pôsobili počas obchodných plavieb z Indie do Európy.

PÔVOD
Master Origins INDIA je káva zložená iba z indickej Arabiky a monzúnovej Robusty. Proces monzúnovania kávy sa tradične vykonáva iba pri zrnách Arabika, ale s monzúnovou Robustou sme do tejto zmesi dodali ešte výraznejšie telo a drevité tóny. Kávové zrná dostávajú pri monzunovaní len tú najlepšiu starostlivosť – po dobu 3 mesiacov sú vystavené monzúnovým vetrom a pravidelne otáčané tak, aby sa v káve rozvinula len tá najlepšia aróma.

PRAŽENIE
Káva sa praží oddelene, stredne intenzívne a trochu kratšiu dobu. Tento proces praženia pri zmesi káv Arabika a Robusta zachováva svoju špecifickosť oboch káv.

AROMATICKÝ PROFIL
Master Origins INDIA vďačí za svoju divokú chuť jedinečnému procesu monzunovania. Keď kávové zrná strávia mesiace tvárou v tvár vetru, získajú výraznú drevitú, pikantnú a korenenú chuť – intenzívnu a dlhotrvajúcu ako morská hmla. Použitie zŕn Robusta spoločne s Arabikou zmesi dodáva výnimočne hutné a sirupovité telo.

 
Hmotnosť 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

nespresso-logo