NESPRESSO INDONESIA 10X5,6G

 
 

Intenzita 8

Arabika lúpaná za mokra s tónmi sušeného tabaku a tropických drevín

Vhodné na prípravu Espresso (40 ml) a Lungo (110 ml)

Tóny: intenzívny, cereálny, drevitý

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €0,72 / 1 ks
Cena €6 bez DPH
€7,20 / ks    
Kód tovaru 47/96
Značka NESPRESSO
Kategória Káva a kávové kapsuly
 

Káva Master Origins INDONESIA je spracovaná tradičnou indonézskou metódou wet-hulling, alebo tzv. lúpanie kávy za mokra. Pestovatelia na Sumatre, v provincii Aceh najprv zbavia zrná ovocnej dužiny a nechajú ich cez noc fermentovať. Potom sa ručne umyjú a nechajú schnúť. Zatiaľ čo štandardne zrná schnú niekoľko týždňov, indonézska káva sa do rúk dostáva hneď nasledujúci deň, kedy je úplne zbavená pergamenovej šupky, zatiaľ čo je stále vlhká. Až potom ich sa nechajú úplne odhalené zrná dosušiť na slnku. Na Sumatre sa jedná iba o krátky časový úsek, kedy je možné kávu spracovať. Táto metóda tak prirodzene urýchľuje spracovanie kávy a farmárom umožňuje vyhrať závod s dažďom. Master Origins INDONESIA obsahuje iba kávy s Fair Trade certifikáciou.

PÔVOD
Káva Master Origins INDONESIA pochádza zo Sumatry z provincie Aceh a je spracovaná unikátnou metódou lúpania za mokra. Táto Nespresso kapsula obsahuje iba kávy s certifikáciou Fair Trade.

PRAŽENIE
Káva získava oddelené praženie na strednú teplotu, ktoré jej dodáva väčšiu komplexnosť.

AROMATICKÝ PROFIL
Master Origin INDONESIA má hutné, sirupovité a zamatové telo. Jej divokosť spočíva v tónoch sušeného tabaku so závanom tropických drevitých vôní.

Hmotnosť 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

nespresso-logo