NESPRESSO VENEZIA 10X5,6G

 
 

Intenzita 8

Harmonicky vyvážená a plná káva s karamelovými tónmi

Vhodné na prípravu Ristretto (25 ml) a Espresso (40 ml)

Tóny: vyvážený

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €0,60 / 1 ks
Cena €5 bez DPH
€6 / ks    
Kód tovaru 2207
Značka NESPRESSO
Kategória Káva a kávové kapsuly
 

ISPIRAZIONE VENEZIA čerpá inšpiráciu z majstrovského miešania benátskych pražiarní, ktoré kedysi stáli na križovatke dvoch civilizácií. ISPIRAZIONE VENEZIA oslavuje najdlhšiu miestnu kávovú tradíciu Talianska pražením, ktoré kombinuje intenzívne tóny osmanského vplyvu a vysoko aromatické európske kávové profily. Tieto vplyvy sa sem dostali s benátskymi obchodníkmi, ktorí stáli na čele dovozu kávy do Talianska. Mesto sa tak stalo mostom pre osmanskú kultúru a prístav sa čoskoro začal hemžiť majstrami miešačmi a pražičmi. V priebehu storočí sa benátski pražiči zdokonaľovali vo svojom remesle a odovzdávali si tradičné techniky z generácie na generáciu. Aby sme odrážali toto zdedené know-how benátskych pražičov kombinovať intenzívne a aromatické kávy v symfonickej harmónii, dali sme káve ISPIRAZIONE VENEZIA najdlhšie praženie z celého radu. Harmonizuje všetky rozmanité prvky svojich latinskoamerických Arabík – nádych ovocných a kvetinových vôní, výrazné cereálne tóny a luxusné tóny sladkého karamelu. Keď do tohto plného espressa pridáte mlieko, dodá káve Ispirazione Venezia zaoblenú hladkosť a jemnú sladkosť.

PÔVOD
Benátky, ktoré sú mostom medzi Osmanskou ríšou a západnou Európou, majú za sebou dlhú históriu dovozu svetových káv a ich odborného praženia. Základom zmesi sú kolumbijské a brazílske Arabiky: jemne aromatické, harmonicky vyvážené, s karamelovými tónmi a hutným telom. Kávu dotvára dotyk africkej Robusty na zvýraznenie intenzity. Jednotlivé prvky sa v káve ISPIRAZIONE VENEZIA spájajú do krehkej a okrúhlej šálky, vernej benátskej tradícii.

PRAŽENIE
Toto severné obchodné mesto nie je zručné iba v miešaní, ale aj v pražení. Sever krajiny je typický najmä svetlejším typom praženia. Preto je káva ISPIRAZIONE VENEZIA pražená stredne, čo je o niečo ľahšie praženie ako na juhu Talianska, zároveň stále dostatočne tmavé. Tento typ praženia dodáva tejto zmesi typický okrúhly pocit v ústach a jemnú kyslosť s jednoduchým nádychom horkosti.

AROMATICKÝ PROFIL
ISPIRAZIONE VENEZIA je jemná, zaguľatená a harmonická káva, ktorá vám bude pripomínať kávové zrná čerstvo vytiahnuté z pražiarne a poteší vás s tónmi karamelu a ľahkou horkosťou.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

nespresso-logo