LAVAZZA Crema e Aroma zrnková káva 1kg

 
 

 

Zloženie: 50 % Arabika, 50 % Robusta

Chuťový profil: čokoláda

Stupeň praženia: stredne tmavé

Intenzita: 8

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €17,60 / 1 kg
Cena €14,67 bez DPH
€17,60 / ks    
Kód tovaru KAV-LAV-006
Značka LAVAZZA
Kategória Káva a kávové kapsuly
 

Káva Lavazza Crema e Aroma je perfektne vyvážená zmes pozostávajúca len z tých najlepších kávových zŕn Arabiky a starostlivo vyberanej Robusty. Vyznačuje sa intenzívnou arómou, perzistentnou krémou a bohatou chuťou s plným, výrazným telom. Ideálna na prípravu lahodných kávových špecialít, od latte macchiata po cappuccino.

Hmotnosť 1.03 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Lavazza-logo

Káva Lavazza je súčasťou našej kávovej kultúry už dlhšie, viac ako 100 rokov. Je vlastnená a spravovaná rodinou Lavazza. História kávy Lavazza začína v roku 1894, kedy Luigi Lavazza kúpil malý koloniál v Paissa Olivero, starej časti Turína a založil tak vlastný obchod. Malý koloniál sa stal štartovacím bodom dnešnej obrovskej spoločnosti Lavazza.

Spoločnosť s názvom Lavazza bola založená v roku 1895. Hlavou spoločnosti bol Luigi. Obchod nezarábal viac ako 1 300 lír týždenne a predávalo sa v ňom prakticky čokoľvek, tovar sa doručovali domov, občas sa obchod stával aj náhradou krčmy.

Vtedy Luigi Lavazza upražil svoju prvú kávu a požiadal ihneď o zaplatenie tzv. Autorských práv na celý proces výroby kávy.

Dnes je, Lavazza lídrom na poli espressa v Taliansku, s takmer 45% podielom na celkovom kávovom trhu a 75% podielom v spotrebe v domácnostiach. Lavazza používa vlastné expertízy k selekcii najvyššej kvality zŕn z viac ako 25 krajín produkujúcich kávu v Strednej a Južnej Amerike, Afrike a Ázii.