Lavazza Espresso Cremoso zrnková káva 1kg

 
 

 

Zloženie: 70 % Arabika, 30 % Robusta

Chuťový profil: čokoláda

Stupeň praženia: stredne tmavé

Intenzita: 8

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €17,50 / 1 kg
Cena €14,58 bez DPH
€17,50 / ks    
Kód tovaru KAV-LAV-014
Značka LAVAZZA
Kategória Káva a kávové kapsuly
 

Je ideálna na prípravu pravého Talianského espressa hlavne pre domáce espresso kávovary. Lavazza Espresso Cremoso má bohatú chuť a krémovú penu. Zrná Arabiky pochádzajú zo Strednej a Latinskej Ameriky a zrná Robusty z Indonézie.

 

Hmotnosť 1.03 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Lavazza-logo

Káva Lavazza je súčasťou našej kávovej kultúry už dlhšie, viac ako 100 rokov. Je vlastnená a spravovaná rodinou Lavazza. História kávy Lavazza začína v roku 1894, kedy Luigi Lavazza kúpil malý koloniál v Paissa Olivero, starej časti Turína a založil tak vlastný obchod. Malý koloniál sa stal štartovacím bodom dnešnej obrovskej spoločnosti Lavazza.

Spoločnosť s názvom Lavazza bola založená v roku 1895. Hlavou spoločnosti bol Luigi. Obchod nezarábal viac ako 1 300 lír týždenne a predávalo sa v ňom prakticky čokoľvek, tovar sa doručovali domov, občas sa obchod stával aj náhradou krčmy.

Vtedy Luigi Lavazza upražil svoju prvú kávu a požiadal ihneď o zaplatenie tzv. Autorských práv na celý proces výroby kávy.

Dnes je, Lavazza lídrom na poli espressa v Taliansku, s takmer 45% podielom na celkovom kávovom trhu a 75% podielom v spotrebe v domácnostiach. Lavazza používa vlastné expertízy k selekcii najvyššej kvality zŕn z viac ako 25 krajín produkujúcich kávu v Strednej a Južnej Amerike, Afrike a Ázii.