LAVAZZA Top Class zrnková kava 1kg

 
 

 

Zloženie: 90 % Arabika, 10 % Robusta

Chuťový profil: čokoláda

Stupeň praženia: stredne tmavé

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €20,60 / 1 kg
Cena €17,17 bez DPH
€20,60 / ks    
Kód tovaru KAV-LAV-013
Značka LAVAZZA
Kategória Káva a kávové kapsuly
 

Druh Lavazza Top Class v ponuke pražiarne Lavazza je určite jednou z najlepších zmesí kávy a označenie Top jej právom patrí. Káva Lavazza Top class dosahuje ideálne rovnováhy sily, bez horkosti, s plným telom a arómu, guľatú a sladkou chuťou a pretrvávajúce príchuťou. Vzhľadom na spôsob praženia zostáva zrno v dokonalej kondícii, čo je aj dôvod, prečo sa tento druh Lavazza hodí pre všetky druhy kávovarov, ale ik priamemu spracovaniu.

 

Hmotnosť 1.03 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Lavazza-logo

Káva Lavazza je súčasťou našej kávovej kultúry už dlhšie, viac ako 100 rokov. Je vlastnená a spravovaná rodinou Lavazza. História kávy Lavazza začína v roku 1894, kedy Luigi Lavazza kúpil malý koloniál v Paissa Olivero, starej časti Turína a založil tak vlastný obchod. Malý koloniál sa stal štartovacím bodom dnešnej obrovskej spoločnosti Lavazza.

Spoločnosť s názvom Lavazza bola založená v roku 1895. Hlavou spoločnosti bol Luigi. Obchod nezarábal viac ako 1 300 lír týždenne a predávalo sa v ňom prakticky čokoľvek, tovar sa doručovali domov, občas sa obchod stával aj náhradou krčmy.

Vtedy Luigi Lavazza upražil svoju prvú kávu a požiadal ihneď o zaplatenie tzv. Autorských práv na celý proces výroby kávy.

Dnes je, Lavazza lídrom na poli espressa v Taliansku, s takmer 45% podielom na celkovom kávovom trhu a 75% podielom v spotrebe v domácnostiach. Lavazza používa vlastné expertízy k selekcii najvyššej kvality zŕn z viac ako 25 krajín produkujúcich kávu v Strednej a Južnej Amerike, Afrike a Ázii.