LAVAZZA Vending Gusto Forte zrnková káva 1kg

 
 

 

Zloženie: 100 % Robusta 

Stupeň praženia: tmavé praženie

Intenzita: 10

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €13,50 / 1 kg
Cena €11,25 bez DPH
€13,50 / ks    
Kód tovaru 1749
Značka LAVAZZA
Kategória Káva a kávové kapsuly
 

Tmavo pražená zrnková káva. Vybraná zmes 100% Robusty z plantáží Afriky a južnej Ázie. Je určená na prípravu tradičného talianskeho espressa. Káva sa vyznačuje konzistentnou a bohatou krémou a silnou, výraznou chuťou s náznakmi kakaa v dochuti. Ideálna do kávových automatov a automatických kávovarov.

Hmotnosť 1.03 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Lavazza-logo

Káva Lavazza je súčasťou našej kávovej kultúry už dlhšie, viac ako 100 rokov. Je vlastnená a spravovaná rodinou Lavazza. História kávy Lavazza začína v roku 1894, kedy Luigi Lavazza kúpil malý koloniál v Paissa Olivero, starej časti Turína a založil tak vlastný obchod. Malý koloniál sa stal štartovacím bodom dnešnej obrovskej spoločnosti Lavazza.

Spoločnosť s názvom Lavazza bola založená v roku 1895. Hlavou spoločnosti bol Luigi. Obchod nezarábal viac ako 1 300 lír týždenne a predávalo sa v ňom prakticky čokoľvek, tovar sa doručovali domov, občas sa obchod stával aj náhradou krčmy.

Vtedy Luigi Lavazza upražil svoju prvú kávu a požiadal ihneď o zaplatenie tzv. Autorských práv na celý proces výroby kávy.

Dnes je, Lavazza lídrom na poli espressa v Taliansku, s takmer 45% podielom na celkovom kávovom trhu a 75% podielom v spotrebe v domácnostiach. Lavazza používa vlastné expertízy k selekcii najvyššej kvality zŕn z viac ako 25 krajín produkujúcich kávu v Strednej a Južnej Amerike, Afrike a Ázii.