JURA CLARIS Smart + Filter

 
  • 1 z 5
 

 

Filter JURA CLARIS Smart + je použiteľný pri všetkých kávovaroch JURA, v ktorých sa používa filter CLARIS Blue – inteligentný merač je však aktívny iba pri plne automatických modeloch s inteligentným vodným systémom (I.W.S.®) – modelového radu:

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €15,50 / 1 ks
Cena €12,92 bez DPH
€15,50 / ks    
Kód tovaru 485
Značka JURA
Webová stránka značky sk.jura.com/sk
Kategória JURA
 

Inteligentné vodné filtre JURA CLARIS Smart Plus

JURA CLARIS SMART

Filtre JURA CLARIS Smart vyžadujú výmenu za nový až podľa skutočného opotrebovania.

Predchádzajúce generácie filtrov – JURA CLARIS Blue požadovali výmenu vždy po prietoku 50 litrov vody alebo po 2 mesiacoch používania. S novými JURA filtrami už nebudete meniť filter predčasne – iba vtedy, keď to bude potrebné.

Filter JURA CLARIS Smart + je použiteľný pri všetkých kávovaroch JURA, v ktorých sa používa filter CLARIS Blue – inteligentný merač je však aktívny iba pri plne automatických modeloch s inteligentným vodným systémom (I.W.S.®) – modelového radu:

Filter JURA CLARIS Smart Plus môžete použiť vo všetkých kávovaroch, ktoré ste kúpili s filtrom JURA CLARIS Blue. Filter bude pracovať rovnako, iba nevyužijete výhody meracieho čipu. 

JURA CLARIS SMART PLUS

Káva sa skladá z 98 % z vody. Jej dokonalá kvalita je základom pre dokonalý výsledok kávy. Filtrom JURA CLARIS Smart Plus pokračuje revolúcia vo filtrácii vody. Technológia vodného filtra zabezpečuje plus v hygiene v kávovare, a to už v nádržke na vodu. Zvyšuje sa ochrana, bezpečnosť produktu a životnosť plne automatického kávovaru. Pre dokonalý pôžitok z kávy každý deň.

Filtračná patróna JURA CLARIS má na svojom spodnom konci kapsulu s prírodnými aktívnymi zložkami, ktoré stabilizujú vodu v nádržke, a tým znižujú usadzovanie vodného kameňa v oblasti jej dna. To funguje bez akejkoľvek ďalšej energie alebo vplyvu, iba vďaka prirodzenému pohybu vody. Rovnako ako prv, horná časť filtračnej patróny CLARIS využíva na prípravu kávy iontovú výmenu a aktívne uhlie na prefiltrovanie presne takého množstva vody, které je potrebné pro dokonalú šálku kávy na princípe upflow.

Vďaka technológii RFID plne automatický kávovar rozpozná, či je použitý filter a automaticky aktivuje príslušný režim. Priebežne zbiera informácie o jeho využití a hlási, keď je kapacita vyčerpaná. To nielen uľahčuje výmenu filtra, ale zároveň prispieva k jeho najlepšej účinnosti.

 

Vhodné pre akúkoľvek vodu z vodovodu

Vďaka inovatívnej receptúre sú filtračné patróny vhodné pre akúkoľvek vodu z vodovodu na celom svete. Upravený granulát vykonáva odvápnenie v optimálnej miere (i pri nízkej tvrdosti vody) a znižuje tak množstvo škodlivín účinnejšie než kedykoľvek predtým. Minerály a fluoridy, ktoré fungujú ako dôležité nosiče chuti, zostávajú zachované. Optimálnu stabilizáciu vodného kameňa už v nádržke na vodu a účinné filtrovanie počas prípravy kávy zabezpečuje najlepšiu hygienu a optimálnu kvalitu vody pre dokonalú arómu kávy.

 

Automatická detekcia filtra

JURA využíva modernú RFID technológiu, ktorá umožňuje dialóg medzi filtrom a plne automatickým kávovarom. Každý kávovar s inteligentným vodným systémom (I.W.S.®) automaticky rozpozná keď sa používa filter, automaticky sa prepne do prevádzky filtra a spustí preplachovanie. Pokiaľ sa výkon filtra blíži ku koncu, plne automatický kávovar signalizuje, že je potrebné filter vymeniť. Pokiaľ sa tak nestane, zariadenie aktivuje režim odvápnenia. Po správnom použití sa zobrazí výzva na odstránenie vodného kameňa. To sa dá urobiť iba po odstránení filtra.

Doprajte sebe a svojmu plne automatickému kávovaru JURA tú najlepšiu starostlivosť. Zažite jedinečnú hygienu a dokonalý pôžitok z kávy v novej dimenzii.

 

Filtračná kapacita

CLARIS dodáva ideálnu vodu na perfektné kávové špeciality. Kapacita jednej filtračnej patróny pri tom závisí od stupňa tvrdosti vody.

  • pri 1-5° dH: až 65 l
  • pri 6-10° dH: až 60 l
  • pri 11-15° dH: až 55 l
  • pri 16-20° dH: až 50 l
  • pri 21-25° dH: až 45 l
  • pri 26-30° dH: až 40 l

JURA CLARIS SMART

 

Vždy dokonalý pôžitok z kávy vďaka hygiene s certifikáciou TÜV

Nezávislá medzinárodná skúšobná organizácia TÜV Rheinland udelila spoločnosti JURA certifikát pre mikrobiologicky nezávadné plne automatické prístroje, vydaný podľa najprísnejších kritérií. To znamená, že originálne prípravky na starostlivosť od spoločnosti JURA sú presne vyladené pre elektronicky riadené programy, a tak podľa certifikátu TÜV garantujú hygienu a čistotu každého plne automatického prístroja JURA.

JURA filtr

 

Vodný kameň zhoršuje kvalitu a chuť vody

Pri ohrievaní vody dochádza k usadzovaniu vodného kameňa. Systém zanesený vodným kameňom spomaľuje proces ohrievania, čím dochádza k väčšej spotrebe energie, ale zároveň môže spôsobiť i poruchu kávovaru. Vodný kameň má tiež negatívny vplyv na samotnú kávu. Malé množstvo uhličitanu vápenatého je pre chuť kávy dôležité, ale pri väčšom množstve už dodáva vode nepríjemnú pachuť. Kávová aróma sa tak nemôže plne rozvinúť, čo môže byť čiastočne spôsobené i kolísajúcou teplotou vody.

JURA filter

 

Vďaka filtrom CLARIS je odstraňovanie vodného kameňa zbytočné

Správna voda je rozhodujúca pre chuť, pretože káva sa z 98 % skladá z vody. Okrem vápnika, minerálov a fluoridov sa však na mnohých miestach vyskytujú vo vode z vodovodu tiež stopy olova, medi, hliníka a chlóru.  Filter CLARIS, umiestnený priamo vo vodnej nádržke, filtruje pri každej príprave vždy čerstvú vodu. Pritom sú plne absorbované škodlivé látky, zatiaľ čo dôležité fluoridy zostávajú zachované a fungujú pri rozvinutí arómy ako rozhodujúce nosiče chuti. Vďaka optimálnemu zloženiu vody sa teda každá kávová špecialita stáva nezabudnuteľným chuťovým zážitkom. A tiež odstraňovanie vodného kameňa je s filtrami CLARIS úplne zbytočné.

Filter CLARIS Filter CLARIS

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

   O značke JURA

 

Základné švajčiarske hodnoty

Inovácia, precíznosť, kvalita, spoľahlivosť, udržateľné hospodárenie a servis - to sú zásadné prvky vzorca DNA značky JURA. Naša švajčiarska spoločnosť je jedinou značkou na celej Zemi, ktorá sa zameriava výhradne na prémiové automatické kávovary na prípravu špecialít a jasne sa vymedzuje ako špecialista v tomto segmente. Kávovary značky JURA sú odjakživa synonymom skvelej výslednej kávy, nekomplikovanej obsluhy a podmanivého dizajnu.

Skvelá výsledná káva 
Kávovary JURA vyvíja angažovaný tím 70 inžinierov. Sledujú pritom cieľ zabezpečiť dokonalú výslednú kávu, ktorá sa vždy čerstvo zomelie a vylúhuje už po stlačení jedného tlačidla. Nedávno vývojári JURA dosiahli ďalší míľnik, reč je o revolučnom pulznom extrakčnom procese (P.E.P.®), ktorý umožňuje docieliť nevídane plnú arómu aj v prípade malých káv.

Ozaj jednoduchá obsluha 
Kávovary JURA sú zrozumiteľné, nekomplikované a intuitívne ovládateľné. Pre ilustráciu uveďme tento príklad: filtre a kávovar sú navzájom bezdrôtovo spojené vďaka technológii RFID. Kávovar automaticky rozpozná filter a zvolí vhodné nastavenie.

Podmanivý dizajn 
Švajčiarsky dizajn a architektúra sa po celom svete tešia vynikajúcej reputácii. JURA kombinuje expresívne, čisté línie s mimoriadne kvalitnými materiálmi, pri výrobe svojich produktov dbá na vysokú presnosť a nekompromisné remeselné spracovanie, vďaka čomu možno výrobky značky JURA považovať za zaujímavé artefakty interiérového dizajnu, ktorých vyžarovanie, výkonnosť a autenticita dodajú ich majiteľom pocit hrdosti, aký pretrvá. Kávovar JURA poteší dokonca i na dotyk, vyvolá v nás príjemné očakávania. 

Trvalá udržateľnosť a ekologická inteligencia 
Spoločnosť JURA sa môže pochváliť dlhou históriou do praxe presadzovaného zmýšľania o potrebe rešpektovania ekologických otázok a zodpovedného využívania zdrojov a energie. Práve preto sa JURA špecializuje na automatické kávovary, ktoré pripravujú kávové špeciality individuálne a získavajú si zákazníkov svojou energetickou úspornosťou. Pri ich balení sa snaží taktiež minimalizovať obalový odpad.

Globálny servis 
Kávovary JURA sú trvácne. Dokonca i po dlhých rokoch používania ich možno nechať opraviť v našom servise. Použité súčiastky triedime a recyklujeme. Naším cieľom je šetriť drahocenné suroviny. Je to možné vďaka našej širokej sieti servisných pracovísk, tzv. hospitality centier a autorizovaných servisných stredísk JURA.

Kompletné kávové riešenia pre všetky situácie

Pre domácnosti : Jedinečný dizajn robí z kávovarov atraktívny doplnok každej domácnosti; navyše sa dajú až neuveriteľne ľahko ovládať a zaručujú vždy absolútny pôžitok z kávy.

Pre profesionálne použitie : Všade tam, kde to majú zákazníci, hostia či personál radi, v práci, v kancelárii, v obchodoch, baroch, hoteloch, kaderníctvach atď. – profesionálne kávovary ich odmenia dokonalou kávou. Navyše sa vyznačujú jedinečným pomerom ceny voči výkonu.

 

Chutný zážitok tvorí celý súčet zložiek

Šéfkuchári používajú pre svoje kreácie len tie najlepšie suroviny. Rovnaké tvrdenie platí aj pre kávovary značky JURA. Je to možné, len ak viete prichystať to najlepšie espresso a mliečnu penu ako základné ingrediencie pre široké spektrum dokonalých kávových špecialít.

Jedinečné espresso 
JURA dôsledne zdokonalila proces lúhovania. Revolučný pulzný extrakčný proces (P.E.P.®) optimalizuje dobu extrakcie kávy pre ristretto a espresso tým, že v krátkych intervaloch pretláča horúcu vodu cez zomletú kávu, čo zaručí dostatok arómy aj pre menšie nápoje. Je jedno, či budete pripravovať tradičné kávy alebo to pojmete ako východiskový bod pre vytváranie zaujímavých kávových nápojov – technológia značky JURA sa postará o unikátny chuťový zážitok

Dokonalé mlieko a mliečna pena 
Inovatívna technológia dýz vie pripraviť jemnú, kompaktnú a súčasne podmanivú mliečnu penu. Tento stroj prepína medzi funkciami mlieko a mliečna pena úplne automaticky. Vďaka možnosti nastaviť teplotu mlieka a mliečnej peny, v čom držíme svetové prvenstvo, máte možnosť vyrábať sofistikované trendové špeciality na úrovni profesionálneho baristu – a postačí Vám pritom stlačiť jedno tlačidlo.

 

Intuitívna obsluha

Automatické kávovary na prípravu špecialít JURA splnia i Vaše najodvážnejšie sny. A to veľmi jednoducho - stlačením jedného tlačidla, alebo dotykom na displeji Vášho smartfónu. Geniálny koncept obsluhy, početné možnosti programovania, aplikácie pre RFID a mobily robia ovládanie absolútne zrozumiteľným a vždy uspokoja aj individuálne túžby.

Vychutnávajte si skvelú kávu už aj zo smartfónu 
Inžinieri spoločnosti JURA opäť revolucionizovali pôžitok z dobrej kávy: vyvinuli aplikáciu, pomocou ktorej dokážete vykonať všetky nastavenia na svojom smartfóne*. Stačí sa Vám potom už len dotknúť svojho mobilného displeja a individuálne prispôsobené špeciality sa začnú pripravovať. Veľmi zmysluplné pritom je, že tieto Vaše osobné preferencie sa ukladajú do aplikácie. Znamená to, že si môžete kedykoľvek pripraviť kávovú špecialitu podľa vlastného gusta na všetkých automatických kávovaroch JURA, ktoré komunikujú cez Smart Connect.

Automatická detekcia filtra 
Najnovšia generácia kávovarov a filtrov dokáže navzájom komunikovať. Filtre a kávovar sú navzájom bezdrôtovo spojené vďaka technológii RFID. Prebieha tak automatická detekcia filtra, potrebné nastavenia stroja budú podniknuté automaticky. Používanie filtra sa stalo omnoho ľahším a spoľahlivejším než kedykoľvek doteraz.

* K dispozícii aj pre tablety

Dizajn s viacerými oceneniami

Koncepcia dizajnu značky JURA vyžaruje pokoj, silu, starostlivosť, kvalitu a dôslednosť. A to sú hodnoty, pre ktoré sa švajčiarska architektúra i švajčiarsky dizajn tešia skvelej reputácii po celom svete. Aj preto, že automatické kávovary JURA získali bezpočetné množstvo medzinárodných vyznamenaní za dizajn, stali sa skutočnými objektmi interiérového dizajnu. Zvyknú sa považovať za štýlové vyjadrenie dobrého vkusu.

Jasné dizajnové črty 
Značku JURA definuje jej strohý „Cool Nordic Design“ s atletickým vyžarovaním, kombinuje totiž harmonicky napínavé línie s čírymi povrchmi. Ide o hodnotné a vážne dobre premyslené stroje, ktoré prebíjajú letmé trendy svojou trvácnosťou.

Výnimočné materiály 
Stroje vyrobené z vysoko akostných materiálov a za dodržania švajčiarskych štandardov presnosti presviedčajú remeselným spracovaním, vizuálnym dojmom a tiež hmatovými kvalitami. Sú to ozaj elegantné stroje, čo nesklamú.  

Víťaz viacerých ocenení za dizajn 
Dizajn značky JURA zapôsobil dokonca aj na kritický zrak členov medzinárodných porôt na niekoľkých kontinentoch. Sme si istí, že fakt, že tieto kávovary pravidelne vyhrávajú renomované dizajnové súťaže, asi nebude obyčajnou náhodou.

 

jura_ikona