Lavazza Espresso Barista Perfetto zrnková káva 1 kg

 
 

100 % Arabica

Intenzita 6

Lavazza Espresso Barista Perfetto je sladké a aromatické, ideálne na prípravu čierneho espresso, cappuccina alebo latté.

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €0,02 / 1 g
Cena €17,21 bez DPH
€20,65 / ks    
Kód tovaru 2561
Značka LAVAZZA
Kategória Kávy podľa značky
 

100 % Arabica

Intenzita 6

Lavazza Espresso Barista Perfetto je sladké a aromatické, ideálne na prípravu čierneho espresso, cappuccina alebo latté.

Hmotnosť 1.02 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Lavazza-logo

Káva Lavazza je súčasťou našej kávovej kultúry už dlhšie, viac ako 100 rokov. Je vlastnená a spravovaná rodinou Lavazza. História kávy Lavazza začína v roku 1894, kedy Luigi Lavazza kúpil malý koloniál v Paissa Olivero, starej časti Turína a založil tak vlastný obchod. Malý koloniál sa stal štartovacím bodom dnešnej obrovskej spoločnosti Lavazza.

Spoločnosť s názvom Lavazza bola založená v roku 1895. Hlavou spoločnosti bol Luigi. Obchod nezarábal viac ako 1 300 lír týždenne a predávalo sa v ňom prakticky čokoľvek, tovar sa doručovali domov, občas sa obchod stával aj náhradou krčmy.

Vtedy Luigi Lavazza upražil svoju prvú kávu a požiadal ihneď o zaplatenie tzv. Autorských práv na celý proces výroby kávy.

Dnes je, Lavazza lídrom na poli espressa v Taliansku, s takmer 45% podielom na celkovom kávovom trhu a 75% podielom v spotrebe v domácnostiach. Lavazza používa vlastné expertízy k selekcii najvyššej kvality zŕn z viac ako 25 krajín produkujúcich kávu v Strednej a Južnej Amerike, Afrike a Ázii.